Pilates Saatleri

  • Pazartesi: 19:00
  • Salı: 14:00
  • Perşembe: 19:00
  • Cuma: 14:00

Pilates

Bu isim bir bireye ait ve kurucu ismi almıştır. Bu tekniğe ismini veren Joseph Pilates’tir. Pilates,küçük yaşlarda astım ve romatizma hastalığı olan sağlıksız bir çocuktur. İlerleyen yaşlarda bazı sporlarla uğraşarak kendini geliştirdi. 1. Dünya savaşında kampa alınarak askerlere kendi tekniğini öğretti amacı özel ve kendine ait olan teknikler geliştirerek sağlıklı ve diri vücutlar oluşturmaktı ve bunu da başardı. Artık herkes onu konuşuyor ve ondan ders almak için çaba harcıyorlardı. Aslında bu tekniği birçok ünlü ismin de benimsemesi ile dünya çapında giderek yaygınlaştı ve reklamı yapıldı. Bu teknik 30-40 teknik sayesinde tüm vücut adına gelişimi ve sağlıklı bir bünyeyi vaad ediyor.

Bu prensiplerin en önemlilerinden bahsedecek olursak;
1)Konsantrasyon:Yapılan hareketlere uyum sağlamak ve onları hissetmek bu adımda çok önemlidir.
2)Kontrol:Bu adımda vücudu kontrol edebilmeli ve ona hakim olmalısınız,bedeninizin yorgun olmamasına özen göstermelisiniz.
3)Merkezleme:Göbek,bel ve kalça merkezleme denilen olay bunların etrafında gerçekleşmektedir.
4)Akıcı Hareket:Yapılan hareketler ara vermeden ve en doğru şekilde yapılmalıdır.Kesintisiz çalışılmalı ve hız kesmemelisiniz.
5)Kesinlik:Yapılan hareketler rastgele ya da bilinçsizde değil tam doğru şekilde yapılmalıdır.
6)Nefes:En önemli noktalardan bir tanesi bu adımda nefesinizi en doğru şekilde kontrol etmeli ve yorgunluk hissinden kurtulmayı öğrenmelisiniz.

Faydaları Nelerdir?
– Vücut duruşunu şekillendirir
– Dolaşım sistemini düzene sokar
– Kas kontrol mekanizmasını sağlar
– Fiziksel uygunluk düzeyini arttırır
– Sakatlanma riskini en alt seviyeye çeker
– Kuvvetli kasların oluşumuna yardımcı olur
– Tam anlamıyla sağlıklı bir bünye.

Pilates topları sayesinde bu egzersizler ve teknikler daha kolay hale getiriliyor. Sizleri zayıflatmaz ya da kilo vermenize direkt olarak etki etmez ancak sporun doğasında olan bu durumlar istem dışı zaten gerçekleşecektir, zayıflamak ya da kilo almak için başlamanız yanlış bir tercih olur. Tek amaç zinde bir vücut ve vücut kontrolünü sağlamaktır.

Gelirken Ne Getirmeliyim?


Tüm Misafirlerimize Girişte Şort, Peştemal, Havlu ve Terlik Veriyoruz. Şampuan, Bez Kese ve Havuz Malzemeleri Ücretlidir.

This will close in 0 seconds

X